Smartwatche z GPS idealne dla sportowców

Stosunkowo nową kategorią urządzeń w świecie elektroniki użytkowej są smartwatche, czyli elektroniczne zegarki wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, których nawet najdroższe standardowe zegarki cyfrowe nie posiadają. Co ciekawe, pionierami w tym segmencie byli całkowicie nieznani szerszemu gronu odbiorców producenci z Chin, którzy już ładnych parę lat temu skierowali na rynek pierwsze modele telefonów komórkowych w formie zegarków – wyposażonych w sloty na kartę SIM, z możliwością wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów.

Wtedy produkty tego rodzaju traktowano jako ciekawostkę, a ich użytkowe i jakościowe walory pozostawiały wiele do życzenia. Jednak wkrótce zaczęło się to zmieniać.

Cenieni wytwórcy elektroniki użytkowej zaoferowali bowiem klientom pierwsze generacje smartwatchy, których główną cechą jest możliwość parowania ze smartfonami za pośrednictwem technologii bluetooth. Tym samym można na nich odczytywać wiadomości, otrzymywać powiadomienia o połączeniach i nie tylko.

Z potencjału tych rozwiązań zaczęli korzystać również miłośnicy aktywności fizycznej. Dzięki smartwatchom łatwiej zapisywać swoje postępy na gruncie biegów czy jazdy rowerem, w czym pomaga chociażby aplikacja Endomondo, mająca również konkretny wymiar społecznościowy.

Smartwatch jest w tym momencie swoistym skróceniem drogi pomiędzy telefonem a użytkownikiem, ponieważ nie trzeba wyciągać aparatu z kieszeni, aby wykonać pewne czynności lub aktywować funkcje. Czas pokaże w jakim kierunku rynek inteligentnych zegarków się rozwinie.