Smartfon lub tablet jako nawigacja

Nigdzie nie zostało powiedziane, że zawsze musimy mieć ze sobą samodzielną nawigację GPS, aby dzięki satelitom znać swoje aktualne położenie lub ustalać trasę jaką musi poruszać się nasz samochód. W tym momencie każdy model smartfona dostępny w sprzedaży posiada moduł GPS oraz jego podstawową obsługę.

W zależności od indywidualnych preferencji możemy w pamięci telefonu zainstalować którąś z typowych aplikacji nawigacyjnych, które dostarczają nam równocześnie pakiet aktualnych map. Nie jest to jednak konieczne.

Jeśli nasz smartfon ma stałe połączenie z internetem i nie generuje ono zbyt dużych kosztów, treść map może być pobierana na bieżąco z sieci w oparciu o bezpłatną usługę Google Maps. Jest ona bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ otrzymujemy dostęp do w pełni aktualnych map, a program do nawigacji zintegrowany z systemem Android sprawdza się doskonale zarówno w krótkiej, jak i dalekiej trasie.

To samo tyczy się tabletów, z których część także posiada wbudowany moduł nawigacji. Tablety coraz powszechniej są przez producentów wyposażane w wewnętrzny modem 3G, co oznacza, że możemy umieszczać w nich karty SIM i za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej łączyć się z internetem.

To dodatkowy sposób, aby cieszyć się możliwością surfowania po zasobach WWW nawet wtedy, gdy nie ma w pobliżu aktywnej sieci Wi-Fi. Rozwiązanie to cieszy się dużym uznaniem wśród nabywców, a jako pierwsi na dużą skalę zapewnili je chińscy producenci mobilnych mini-komputerów.

Powiązanie funkcji GPS z dostępem do internetu przynosi szereg korzyści.

geogis.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.