Rejestratory samochodowe i ich sukcesy

Bardzo cenionym przez użytkowników rozwiązaniem, które pozwala jeszcze lepiej kontrolować przebytą trasę, są rejestratory samochodowe. W gruncie rzeczy są to specjalnie skonstruowane kamery z systemem mocującym, za pomocą którego można bezpiecznie przytwierdzić rejestrator do przedniej szyby w aucie, ewentualnie do osłony przeciwsłonecznej.

W sprzedaży łatwo nabyć uchwyty z przyssawką, za pomocą których da się nieinwazyjnie montować rejestrator właśnie do szyby samochodowej, co jest szalenie użyteczne. Czasami takie uchwyty są dostarczane razem z produktem.

Jakie jest praktyczne znaczenie rejestratora? Jak sama nazwa wskazuje, ma on na celu zapisywanie przebytej trasy z punktu widzenia kierowcy. Od jakości urządzenia zależy dokładność gotowych nagrań oraz stopień ich kompresji.

Standardowo do zapisu materiału wideo wykorzystywane są karty pamięci microSD, instalowane w odpowiednim slocie rejestratora. Im większa karta, tym więcej godzin filmu da się nagrać, ale musimy pamiętać o tym, że niektóre rejestratory obsługują tylko karty o określonej pojemności, na przykład do 32 gigabajtów.

Dobre nagranie wykonane za pomocą takiego sprzętu może mieć realną wartość dowodową, na przykład w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku, a policja lub ubezpieczyciel nie są w stanie ustalić jego rzeczywistego przebiegu, chociażby w wyniku składania rozbieżnych zeznań. Bardzo często właśnie film nagrany za pomocą takiego urządzenia może okazać się kluczowy i zmienić sytuację.

Dla pełnej skuteczności opłaca się zainwestować w nieco droższy rejestrator z porządną optyką, zapewniającą wysoką jakość nagrania.