Nie warto oszczędzać na fotelikach

Pokusa oszczędzania jest żywa w większości z nas i faktycznie są rzeczy, na których można i warto oszczędzić – z korzyścią dla każdego. Jednak zupełnie inaczej sprawy się mają w przypadku dzieci oraz ich bezpieczeństwa, albowiem na tym aspekcie oszczędzać nie wolno i to pod żadnym pozorem. Generalnie żaden troskliwy rodzic nie będzie starał się wydać na swojego malucha jak najmniej pieniędzy.

Chodzi o strój, wyposażenie szkolne, a nawet zabawki. Rodzic robi wiele, aby przychylić swojemu dziecku nieba i to jest rzecz całkowicie normalna. Foteliki dziecięce jakie trafiają na rynek w większości są dobrej lub bardzo dobrej jakości, choć w każdej kategorii towarów znajdą się buble.

Trzeba się z tym liczyć i zawsze brać to pod uwagę. Bardzo ważną kwestią jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem, a fotelik ma w tym względzie wielką rolę do odegrania. Unikajmy więc najtańszych modeli, które mogą pozornie ładnie wyglądać, ale w konfrontacji z realiami wypadku komunikacyjnego potrafią zawieść.

Solidny fotelik musi być wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a równocześnie posiadają własności amortyzacyjne. Jedynie wówczas można mówić o tym, że silne wstrząsy towarzyszące stłuczkom nie wyrządzą naszemu dziecku krzywdy. Dobre pasy, które utrzymają małego pasażera na miejscu także są cechą nieco droższych fotelików z wyższej półki.

Właśnie dlatego najlepiej sięgać po te modele, za którymi stoi niepodważalna renoma producenta.

geogis.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.