Nawigacje piesze i rowerowe

Rynek nawigacji GPS jest znacznie szerszy i bynajmniej nie sprowadza się jedynie do urządzeń dedykowanych kierowcom. Za pomocą satelitów można bardzo skutecznie ustalać położenie również wtedy, gdy jedziemy na rowerze lub po prostu poruszamy się pieszo. Dla wielu tysięcy ludzi podstawową nawigacją GPS jest smartfon. Może on z powodzeniem działać zarówno w przypadku chodzenia pieszo, jak i poruszania się autem.

Im mniejsza prędkość lokalizowanego obiektu, tym większa szansa na doskonałą precyzję wskazań. Dobra piesza nawigacja ma pewne dodatkowe walory, którymi większość smartfonów pochwalić się nie może. Jest ona urządzeniem odpornym na wodę, pyły oraz wstrząsy. Wynika to ze specjalnej konstrukcji dedykowanej zastosowaniom outdoorowym, ponieważ nigdy nie wiadomo, w jakich warunkach przyjdzie nam korzystać z takiego urządzenia.

Porządne nawigacje piesze są również wyposażone w bardzo pojemną baterię, która umożliwia ciągłą pracę przez wiele godzin. Mimo to zawsze lepiej mieć przy sobie naładowaną baterię zapasową lub powerbank. Rowerowe nawigacje siłą rzeczy muszą mieć podobne cechy, ponieważ w czasie jazdy jednośladem także może spaść deszcz. Urządzenie musi być na taką sytuację gotowe.

Dla osób, które nie posiadają tego rodzaju dedykowanej nawigacji i nie chcą w nią inwestować, smartfon również może stanowić odpowiednie rozwiązanie. Trzeba jednak skorzystać wówczas ze specjalnego wodoodpornego etui lub ewentualnie kupić wysokiej klasy telefon z fabrycznie gwarantowaną wodoodpornością.

geogis.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.