Kamery sportowe jako rejestratory

Alternatywnym rozwiązaniem, po które sięga wielu kierowców, jest wykorzystanie zupełnie innych kamer w charakterze samochodowych rejestratorów. Taki los spotyka najczęściej kamery sportowe, które z definicji są przystosowane do pracy w dynamicznych i nie zawsze łatwych warunkach.

Zaawansowane funkcje stabilizacji obrazu sprawiają, że nadają się wybornie do jazdy po nierównośćiach i zapewnią nam doskonałej jakości nagrania. Tak uznane kamery jak GoPro posiadają świetną optykę, więc o detaliczność filmów nie będziemy musieli się martwić.

Montaż kamerek sportowych w aucie nie jest żadnym problemem, ponieważ bez kłopotu można kupić odpowiednie uchwyty oraz przejściówki. Standardowe złączki do montażu kamer sportowych mają zupełnie inną konstrukcję niż te, które tradycyjnie stosuje się w przypadku innych kamer oraz aparatów fotograficznych.

Należy mieć to na uwadze i w porę zaopatrzyć się w odpowiednio zaprojektowane uchwyty. Jeśli mamy wcześniej kupioną kamerkę sportową, można używać jej w różnych celach zależnie od aktualnych potrzeb.

Niedrogie modele kamer sportowych można spokojnie zainstalować w samochodzie na stałe. Na pewno zdadzą one egzamin.

Warto jednak, aby posiadały możliwość pracy z podłączonym kablem ładowania, co nie jest normą w przypadku wszystkich urządzeń nagrywających tego rodzaju. Musimy bowiem pamiętać, że baterie kamerek dość szybko się wyczerpują, więc najlepiej podłączać je do gniazda zapalniczki przez odpowiedni kabel zasilający, który zapewni pracę w trybie ciągłym.